اخبار مهم
Home / اقتصاد / تعرفه ترجیحی ایران و پاکستان اصلاح می‌شود
145864_746.jpg

تعرفه ترجیحی ایران و پاکستان اصلاح می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) : رایزن سابق بازرگانی ایران در پاکستان با بیان اینکه تعرفه ترجیحی برای تسهیل تجارت دو کشور اصلاح می شود، گفت: ۱۲۰ ردیف تعرفه ای برای تجارت ترجیحی با پاکستان تعیین می شود.

احمد فصیحی در گفتگو با خبرنگار مسجد سلیمان اقتصادی از ارایه پیشنهاد ویژه روحانی به پاکستانی ها برای اصلاح تعرفه ترجیحی میان دو کشور خبرداد و گفت: تعرفه ترجیحی در گذشته برای ۶۴۷ ردیف کالایی میان دو کشور تعیین شده بود، اما اکنون ۱۲۰ ردیف تعرفه موثر پیشنهاد شده است.

رایزن سابق بازرگانی ایران در پاکستان افزود: براساس بررسی های صورت گرفته، علیرغم اینکه تعرفه ترجیحی میان ایران و پاکستان برقرار بود اما تعداد کمی از کالاها می توانستند از این تعرفه استفاده کنند، به همین دلیل تصمیم بر این شد که تعداد تعرفه را کاهش داده و موثرتر کنیم.

وی تصریح کرد: ایران و پاکستان در سال‌های گذشته تجارت خود را افزایش داده اند، اما با توجه به ظرفیت‌های موجود میان دو کشور، این پتانسیل بسیار بیش از اینها است و به نظر می رسد که باید سفر رئیس جمهور به پاکستان را که در روزهای ابتدایی سال جاری انجام شده است، نقطه مثبتی برای افزایش تجارت میان دو کشور دانست.