اخبار مهم
Home / اقتصاد / جذب ۳۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی در ایران
146161_210.jpg

جذب ۳۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی در ایران

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) : نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن از جذب ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی در سال ۲۰۱۶ در ایران خبرداد و گفت: البته نباید از سرمایه های داخلی نیز غافل شد.

حسین سلیمی در گفتگو با مسجد سلیمان اقتصادی گفت: در سال ۲۰۱۶ میلادی رقمی نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار در ایران سرمایه‌گذاری خارجی صورت خواهد گرفت که در این میان، پروژه‌های نفتی به‌ تنهایی رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار سرمایه جذب خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: البته جذب سرمایه در ایران نیز پیش شرط های خاص خود را دارد که بر این اساس، به نظر می رسد دولت هم باید بسترهای جذب سرمایه های خارجی را فراهم کند.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه های داخلی نیز نباید مورد غفلت واقع شود، چراکه سرمایه های سرگردانی که اکنون در دست تجار، فعالان اقتصادی و حتی عامه مردم است، خود می تواند زمینه ساز تحولات خوبی در اقتصاد ایران شود.

به گفته سلیمی، در گام دیگر، جذب سرمایه بستگی به سیاست‌های ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا دارد برای اینکه بعد از لغو تحریم‌ها چه زمانی برای سرمایه‌گذاری در نفت و دیگر شاخه‌ها جلو بیایند. البته با سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه و مذاکراتی که انجام شده و رفت و آمد هیئت‌های تجاری به ایران، فکر می‌کنم به رقم قابل توجهی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی برسیم.