اخبار مهم
Home / جامعه / قدیمی‌ترین پیام درون بطری جهان پیدا شد+عکس
148727_359.jpg

قدیمی‌ترین پیام درون بطری جهان پیدا شد+عکس

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) : قدیمی‌ترین پیام درون بطری جهان، که ۱۰۸ سال قبل از آلمان به قصد رسیدن به انگلیس به آب سپرده شده بود، کشف شد.

به گزارش تسنیم؛ یک پیام که داخل یک بطری قرار دارد، رسما به عنوان قدیمی‌ترین «کارت‌پستال» تاریخ شناخته شده‌ است.

بر اساس گزارش ایندیپندنت، در پیامی که داخل این بطری قرار داشت به یابنده پیشنهاد شده بود که در ازای دریافت یک «شیلینگ» آن را به انجمن زیست‌شناسی دریایی انگلیس تحویل دهد.

این بطری که در سال ۱۹۰۸ به دریا انداخته شده است و بعد از ۱۰۸ سال پیدا شده قدیمی‌ترین کارت‌پستال پیدا شده در جهان لقب گرفت.

قدیمی‌ترین پیام درون بطری جهان پیدا شد+عکس

این پیام حدود ۱۰۸ سال قبل از آلمان به قصد انگلیس به دریا انداخته شده بود و موسسه بین‌المللی ثبت رکورد «گینس»  (Guinness World Records) تایید کرده است که این پیام در نوع خود «قدیمی‌ترین پیام درون بطری جهان» است.

موسسه «پلیموث» با تأیید این خبر گفت:”این بطری بخشی از تحقیقات دریایی بود که توسط «جرج پارکر»، کارشناس این امور در شهر ساحلی «پلیموث» انگلیس انجام شده بود”.

این بطری توسط یک کارگر بازنشسته پست آلمانی به نام «ماریان وینکلر»(Marianne Winkler) در ماه آوریل سال گذشته و بعد از ۱۰۸ سال و ۴ ماه و ۱۸ روز پیدا شد.

بر اساس این گزارش، «ماریان» این بطری را در طول تعطیلات خود در جزایر «فریزی»(Frisian) واقع در دریای شمال و در ۳۱۰ مایلی (۵۰۰ کیلومتری) انگلیس پیدا کرده است.

خانم «وینکلر» که بر اساس درخواست درون نامه عمل کرده بود با بازگرداندن آن بطری به انگلیس یک شیلینگ قدیمی(۵P) وعده داده شده را دریافت کرد.