اخبار مهم
Home / اقتصاد / هدیه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم کردستان و کرمانشاه
157204_265.jpg

هدیه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مردم کردستان و کرمانشاه

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :
اهدای ۵۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی به ۳۰۰ کشاورز روستای الک کردستان و امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکن محرومین با بنیاد مسکن در استان کرمانشاه هدایای ویژه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مردم این دو استان است که از دستاوردهای مهم سفر استانی رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طی روز چهارشنبه دوازدهم خرداد ماه به شمار می رود. 
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اشاره به واگذاری ۵۵۰هکتار از اراضی روستای الک کامیاران گفت: این زمین ها که بیش از ۵۰۰میلیارد ریال ارزش دارد به عنوان هدیه رهبر معظم انقلاب به کشاورزان روستا تقدیم می شود. وی در مورد سرمایه گذاری های ستاد اجرایی در کردستان نیز گفت: در سه سال گذشته ۵۰هزار میلیارد ریال در قالب ۲۵نوع خدمات و فعالیت در استان کردستان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سرمایه گذاری شده است.
دکتر مخبر افزود: به منظور ارتقای سطح کیفی و بهبود شرایط محیطی و سکونتی در روستاهای کمتر توسعه یافته استان کرمانشاه و رفع نارسایی ها و مشکلات  موجود در بخش مسکن روستایی استان کرمانشاه تفاهم نامه ساخت هزار واحد مسکن محرومین با استانداری و بنیاد مسکن امضا شده است. حل مشکلات مسکن مناطق محروم روستایی که عمدتا از اثرات بجامانده از دفاع مقدس و محرومیت روستاهای این استان می باشد، مدنظر معظم له بوده است.
مردم کردستان و کرمانشاه در اوایل انقلاب در صف مقدم جنگ با ضد انقلاب بودند و به رژیم بعث در دوران جنگ هشت ساله اجازه ندادند یک متر به خاک کشور تجاوز کند. وی اظهار کرد: همانگونه که در دوران دفاع مقدس مردم نقطه اتکا در موفقیت نظام بودند امروز نیز در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، تکیه نظام به مردم است. او خاطر نشان کرد که همانطور که در اوایل انقلاب در برابر توطئه های تجزیه خواهانه کشور مردم مقاومت کردند و پیروز و سربلند شدند در اقتصاد مقاومتی نیز باید سربلند باشند.
محمد مخبر گفت: آمریکا در حالی که ۱۹تریلیون دلار بدهکار است و وضعیت اقتصادی مناسبی ندارد اما با چهره ریاکارانه و قدرت مابانه به دنبال این هستند که ما یا تسلیم شویم و یا فشارها را تحمیل کنیم و در نتیجه تحمیل فشارها از پا بیاستیم. وی در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را که عصاره آن مدیریت مردم، مشارکت مردم، وفاداری مردم و منابع مردم است را به عنوان راهکار مقابله با غرب و جنگ اقتصادی ارائه کرده اند که نجات دهنده کشور است.
 
ایجاد اشتغال و توسعه کشور در چهارچوب اقتصاد مقاومتی یکی از راهبردهای ستاد اجرایی است و در این راستا ستاد اجرایی سالانه ۸۰هزار شغل جدید در کشور ایجاد می کند.