اخبار مهم
Home / اقتصاد / افتتاح اولین خط سرویس دهی کانتینری از Incheon به خاورمیانه
159863_134.jpg

افتتاح اولین خط سرویس دهی کانتینری از Incheon به خاورمیانه

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :
مقامات بندری Incheon از افتتاح اولین خط سرویس دهی کانتینری از بندر Incheonبه خاورمیانه از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران IRISL خبر دادند.
به گزارش گروه بین الملل مانا،لویدزلیست به نقل از مقامات بندری Incheon نوشت: نخستین خط سرویس دهی منظم کانتینری که اتصال مستقیمی بین بندر Incheon و خاورمیانه رابرقرارمی کند، با کمک کشتیرانی جموری اسلامی ایران IRISL، راه اندازی شد.
این گزارش ادامه داد: کشتیرانی جموری اسلامی ایران IRISL کشتی کانتینری Touska با ظرفیت۵٫۱۰۰ TEUرا درمسیر خاورمیانه موسوم به HDM Loof قرار خواهد داد. درضمن، دو کشتی کانتینری دیگر با ظرفیت ۵٫۱۰۰ TEUبه همراه چهار فروند کشتی با ظرفیت ۶٫۵۰۰TEUنیز وارد این مسیر خواهند شد، ناگفته نماند از جزییات دیگر مربوط به این شش فروند کشتی خبری منتشرنشده است.
یکی از مقامات بندر Incheon در این رابطه گفت: این هفت کشتی در فاصله زمانی دو هفته یکبار وارد بندر Incheon خواهند شد. لازم به ذکر است با بازگشایی بندر جدید Incheon از ژانویه سال گذشته، راه اندازی این خط سرویس دهی کانتینری جدید در نظر گرفته شد.
Yoo Chang –Keunرییس بندر Incheon با اشاره به راه انداری این خط سرویس دهی کانتینری جدید برای نخستین بار، گفت: افتتاح مسیر جدید برای بندر Incheon و متصل کردن این بندر به ایران که به دلیل بهره مندی از منابع طبیعی فراوان، پتانسیل بالایی برای شکوفایی چشم گیر اقتصادی را دارد، یک فرصت عالی به شمار می آید.
وی در ادامه افزود: ما براین باوریم که ایران می تواند به عنوان نقطه شروع بازگشایی جاده ابریشمی جدید که منجر به گسترش فرصت های تجاری با کشورهای همسایه ایران مانند کشورهای خاورمیانه، قزاقستان و ازبکستان خواهد شد، نقش بسزایی را ایفا کند.
در این گزارش هم چنین آمده است: زحمت کش، نماینده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران IRISL  در کره جنوبی، با ابراز خرسندی از افتتاح این خط سرویس دهی کانتینری جدید،اظهار داشت: از این بابت که درراستای شروع دوباره فصل جدیدی از همکاری های اقتصادی بین کره و ایران، شاهد راه اندازی مسیر جدیدی برای اتصال بندر Incheon به خاورمیانه هستیم،خوشحال هستیم.
شایان ذکر است: این خط سرویس دهی جدید مسیرهای ایران:(بندرعباس-عسلویه)، چین:(Qingdao-Tianjin- (Dalian،کره جنوبی: (Incheon-Gwangyang-Busan )،چین:(Shanghai،دبی(Jebel Ali) و دوباره به ایران :(بندرعباس-عسلویه)را پوشش می دهد.