اخبار مهم
Home / اقتصاد / رتبۀ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ارتقاء یافت
159862_193.jpg

رتبۀ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ارتقاء یافت

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آخرین رده بندی بین المللیِ منتشرشده از سوی موسسۀ آلفالاینر با یک پله صعود در جایگاه ۲۱ جهان قرار گرفت.
به گزارش گروه بین الملل مانا، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با برند IRISL Group توانست برای دومین بار متوالی در سال جاری میلادی یک پلۀ دیگر در رده بندی بین المللی صعود کند.
شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با در اختیار داشتن ۱۵۵ فروند کشتی و یا به عبارتی ۱۲۰ هزار و ۷۹ TEU و پنج میلیون و ۱۳۱ هزار و دو DWT در جایگاه بیست و دوم برترین کشتیرانی دنیا قرار گرفت.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی آلفالاینر، سه شرکت حمل و نقل کانتینری مرسکِ دانمارک، MSC سوئیس و CAM CGM فرانسه همچنان جایگاه نخست تا سوم را در رده بندی بین المللی دارند.
شرکت مرسک دانمارک با جای گرفتن در رتبۀ نخست، ۶۲۳ فروند شناور به ظرفیت سه میلیون و ۱۵۶ هزار و ۳۶۹ TEU را در ناوگان خود ثبت کرده است که از این تعداد ۲۶۲ فروند ملکی و ۳۶۱ فروند چارتر هستند.
شرکت MSC سوئیس متشکل از ۴۹۷ فروند شناور به ظرفیت دو میلیون و ۷۵۰ هزار و ۳۸۹ TEU است که ۱۹۰ فروند از شناورها در مالکیت این شرکت و ۳۰۷ فروند دیگر استیجاری هستند.
سومین جایگاه برترینها در رده بندی بین المللی به شرکت فرانسوی CAM CGM با ۸۳۳ فروند شناور تعلق دارد که ۱۴۰ فروند از شناورهای این ناوگان ملکی و ۳۹۳ فروند استیجاری هستند. 
لازم به ذکر است شرکت حمل و نقل کاسکو چین و اورگرین هلند به ترتیب رتبه های چهارم و پنجم را در رده بندی بین المللی دارند.