اخبار مهم
Home / اقتصاد / مقصد صادرات نفت ایران کجاست؟
16-6-18-111235یییی.jpg

مقصد صادرات نفت ایران کجاست؟

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :

اوپک در گزارشی اعلام کرد: صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه ژوئن ۲۰۱۶ ، با ۱۰۰ هزار بشکه افزایش نسبت به ماه قبل، به ۳۱/۲ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که بالاترین میزان در چهار سال و نیم گذشته است.

به گزارش خبرآنلاین، واردات نفت خام چین در ماه مه به میانگین ۹۲/۷ میلیون بشكه در روز رسید كه اين میزان، حدوداً ۴۰ درصد بیشتر از واردات اين كشور در مدت مشابه سال قبل بوده است.

طبق گزارش اخیر وزارت تجارت، صنعت و انرژی كره جنوبی، اين كشور در ماه مه بطور متوسط ۹۳/۲ میلیون بشكه در روز نفت خام وارد كرد كه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، حدود ۲۰۰ هزار بشكه در روز (معادل ۱/۶ درصد) كمتر است.

انتظار می رود صادرات نفت عربستان به بازار آسیا در ماه ژوئیه بدون تغییر نسبت به ماه ژوئن حفظ شود. اين در حالی است كه براساس برخی گمانه زنی ها، پیش بینی می شد كه عربستان برای رقابت با برخی ديگر از صادركنندگان نفت، در ماه ژوئیه ۲۰۱۶، میزان نفت خام بیشتری را به بازارهای آسیا بويژه هند و چین صادر کند .

ايران بر اساس تازه ترین مطالعات منتشر شده از سوی یک منبع آگاه در زمینه بارگیری نفتکشها، انتظار می رود صادرات نفت خام ایران در ماه ژوئن به بالاترین سطح خود از ژانویه  2012  تاکنون برسد که تداوم افزایش صادرات به اروپا، مهمترین دلیل این امر عنوان شده است.

طبق این گزارش، صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه ژوئن ۲۰۱۶ با ۱۰۰ هزار بشکه افزایش نسبت به ماه قبل به رقم ۳۱/۲ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

در این میان، پیشبینی میشود صادرات نفت ایران به اروپا از ۵۳۰  هزار بشکه در روز در ماه مه، به ۵۸۰ هزار بشکه در روز در ماه ژوئن افزایش یابد. همچنین بر اساس برآورد صورت گرفته، مجموع صادرات روزانه نفت ایران به بازار آسیا با ۴۵ هزار بشکه افزایش نسبی به ماه قبل، به میانگین ۶۲/ ۱ میلیون بشکه خواهد رسید.