اخبار مهم
Home / اقتصاد / فروش ۲۶۵۰۰ میلیارد ریال اوراق سلف موازی توسط کارگزاری بانک کشاورزی برای پرداخت مطالبات گندمکاران
177943_902.jpg

فروش ۲۶۵۰۰ میلیارد ریال اوراق سلف موازی توسط کارگزاری بانک کشاورزی برای پرداخت مطالبات گندمکاران

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :

شرکت کارگزاری بانک کشاورزی به نمایندگی از شرکت بازرگانی دولتی ایران برای جبران نیاز مالی دولت و پرداخت بخشی از مطالبات گندمکاران در پروژه عاملیت خرید تضمینی گندم، ۲۶۵۰۰ میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد گندم را در بورس کالای ایران  عرضه می کند.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، طی روزهای آینده بزرگترین تامین مالی بخش کشاورزی ایران با فروش اوراق بهادار ۶ ماهه قابل بازخرید در سررسید با نرخ ۲۰ تا ۲۱ درصد و نرخ بازارگردانی تا سررسید معادل ۱۹ درصد سالیانه ، در بازار بورس کالای ایران توسط کارگزاری بانک کشاورزی انجام می شود تا بخشی از طلب گندمکاران از دولت تسویه شود.

بر اساس این گزارش ناشر این اوراق، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران است و دولت جمهوری اسلامی ایران ، خزانه داری کل و بانک کشاورزی، ضامن اصل و بازده اوراق در سررسید هستند.

این گزارش می افزاید مشاور عرضه این اوراق بهادار ، شرکت کارگزاری بانک کشاورزی و متعهد پذیره نویس در انتهای دوره پذیره نویسی و عامل بازارگردان طی مدت عرضه تا سررسید این اوراق،  صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی است.

شایان ذکر است با عاملیت بانک کشاورزی در سال زراعی جاری تا کنون ۱۱٫۴ میلیون تن گندم  به ارزش ۱۴۵ هزار میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده که بانک کشاورزی تا این تاریخ  بیش از نیمی از مطالبات کشاورزان بالغ بر ۷۳ هزار میلیارد ریال را پرداخت کرده است و فروش  26500 میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد گندم  در بورس کالای ایران به منظور جبران بخشی از بدهی دولت به گندمکاران صورت می پذیرد.

علاقه مندان برای اطلاع بیشتر به سایت   www.agribourse.com و امید نامه این اوراق مراجعه کنند.