اخبار مهم
Home / فرهنگ و هنر / برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت"دفاع مقدس ۸ساله مردم ایران" در کرواسی
181692_884.jpg

برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت"دفاع مقدس ۸ساله مردم ایران" در کرواسی

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :
برای نخستین بار درکرواسی مراسم ویژه گرامیداشت”دفاع مقدس ۸ساله مردم ایران” وبازتاب آن در رسانه های این کشور برگزار گردید.

رادیو وتلویزیون دولتی ورسانه های کشور کرواسی از برگزاری مراسم ویژه “بزرگداشت دفاع مقدس ۸ساله  مردم ایران در محل تونل گریچ زاگرب” خبر دادند.
 
در گزارشهایی که در رسانه های کرواسی منتشر شده ،آمده است: در سپتامبر۱۹۸۰  صدام حسین جنگ علیه ایران را آغاز کرد .
 
 تلویزیون کرواسی طی گزارش ویژه ای ضمن نمایش تصاویری از نمایشگاه  عکس دوران مقاومت مردم ایران در برابر تجاوز ۸ساله ومصاحبه با سفیر جمهوری اسلامی ایران افزود سفیر ایران به شکلی متفاوت و بطوریکه توجه  عمومی را جلب نموده، در روز ۲۲ سپتامبر،  سالگرد دفاع جمهوری اسلامی ایران( روزی که در سال ۱۹۸۰ صدام حسین دیکتاتور عراق جنگ علیه ایران را آغاز کرد) را طی برنامه ویژه ای با حضور مقامات ونخبگان کرواسی وسفیران کشورهای خارجی مقیم در این کشور با سخنرانی خود وبرپایی نمایشگاه عکس وپذیرایی از مقامات ،نخبگان ودیپلماتها گرامی داشت .
 
ابن گزارش می افزاید :تونل گریچ زاگرب که دوخیابان میسنیچکا و  رادیچوا را به هم مرتبط می سازد در جنگ جهانی دوم بعنوان سنگر و پناهگاه ساخته شده بود.
 
 
 
برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت 
 
سفیر ایران به این دلیل که تونل گریچ در نزد مردم کرواسی سمبل دفاع ومقاومت  است ،برای نخستین بار از این مکان برای برگزاری چنین مراسمی استفاده کرد.
 
 همزمان بابرگزاری این مراسم وتا یکروز پس از آن ،نمایشگاه عکس شامل دهها  تصویر تکان دهنده ئ بمبارانهای رژیم بعث عراق علیه مردم ایران ومردم کرد عراق به همراه نمایش  دو فیلم مستند صورت پذیرفت.