اخبار مهم
Home / اقتصاد / ثبت نام بیش از ۴۳۶هزار خانوار تا ساعت ۱۸ امروز در سرشماری اینترنتی/برنده شدن ۵۰ خانوار در قرعه کشی
181679_471.jpg

ثبت نام بیش از ۴۳۶هزار خانوار تا ساعت ۱۸ امروز در سرشماری اینترنتی/برنده شدن ۵۰ خانوار در قرعه کشی

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :
رئیس مرکز آمار ایران از ادامه روند مشارکت خوب مردم برای سرشماری اینترنتی خبر داد و گفت: تا ساعت ۱۸ امروز(چهارشنبه) ۴۳۶ هزار و ۲۵۸ خانوار ثبت نام کرده اند.

امید علی پارسا شامگاه چهارشنبه  افزود: با توجه به تعداد خانوارها، یک میلیون و ۹۴۶ هزار و ۹۳۹ نفر در سامانه سرشماری به شکل اینترنتی ثبت نام شده اند.
 
وی همچنین به انجام قرعه کشی در میان خانوارهای ثبت نام شده در سرشماری اینترنتی اشاره کرد و گفت: ۵۰ خانوار از شهرهای مختلف کشور در این قرعه کشی برنده شدند.
 
وی صبح امروز نیز در گفت وگویی مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی را بی نظیر توصیف کرد و این حضور را بی سابقه دانسته و گفته بود: در صورتی که روند ثبت نام اینترنتی به همین شکل ادامه داشته باشد بی تردید حجم سرشماری حضوری در کشور کاهش می یابد.
 
سرشماری اینترنتی از شنبه این هفته (سوم مهرماه) شروع شده که تا ۲۴ مهرماه ادامه دارد. سرشماری حضوری (با مراجعه به منازل مردم ) از ٢٥ ماه جاری تا ٢٥ آبان ماه امسال انجام خواهد شد.
 
خانوارهایی که اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند دیگر نیازی نیست در سرشماری حضوری شرکت کنند.
 
همچنین پس از پایان سرشماری اینترنتی، کدی به فردی که اطلاعات را وارد سامانه کرده است داده می شود که خانوار باید در حفظ این کد کوشا باشد؛ زمانی که مامور سرشماری به درب خانه آنها مراجعه کرد با دادن کد به مامور، دیگر سرشماری حضوری نخواهند شد.
 
کارشناسان مرکز آمار ایران معتقدند، در صورتی که ۳۵ درصد از خانوارهای کشور در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، ایران در زمره کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.