اخبار مهم
Home / فرهنگ و هنر / کمپین «کتاب جای گل»/ مشارکت مسجدجامعی و صالحی امیری در طرحی برای گرامی‌داشت اندیشه محمدرضا رستمی
191580_190.jpg

کمپین «کتاب جای گل»/ مشارکت مسجدجامعی و صالحی امیری در طرحی برای گرامی‌داشت اندیشه محمدرضا رستمی

پایگاه خبری تحلیلی مسجد سلیمان (masjedsoleiman-khabar.ir) :
کمپین «کتاب جای گل» که به یاد محمدرضا رستمی روزنامه‌نگار باسابقه راه‌اندازی شده است، با مشارکت احمد مسجدجامعی و سیدرضا صالحی امیری به طور رسمی آغاز به کار کرد.
به گزارش مسجد سلیمان، دست‌اندرکاران برگزاری مراسم بزرگداشت محمدرضا رستمی، دبیر سابق سرویس فرهنگ خبرگزاری خبرآنلاین، منتقد، نویسنده و روزنامه‌نگار باسابقه طرح کمپین «کتاب جای گل» را برای گرامی‌داشت اندیشه‌های او راه‌اندازی کرده‌اند.
این کمپین به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است و احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران با اهدای ۱۱۰ جلد کتاب و همچنین سیدرضا صالحی امیری رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران از آغازگران این کمپین هستند.
صالحی امیری نیز با اهدای ۴۰ جلد کتاب ضمن تسلیت به خانواده محمدرضا رستمی نسبت به او و جامعه مطبوعات ادای احترام کرد. صالحی امیری درمورد کمپین «کتاب جای گل» گفت: «این کار بسیار پسندیده است و اگر دیگران هم از آن تبعیت کنند و به جای گل در مراسم سوگواری یا حتی جشن‌ها، کتاب هدیه کنند کتابخانه‌های بسیاری در کشور ایجاد خواهد شد که می‌تواند مورد استفاده علاقه‌مندان به کتاب قرار گیرد و به عنوان نختستین گام و پاسداشت عمر ۴۰ ساله و پربرکت رضا رستمی که صرف فعالیت‌های فرهنگی و مطبوعاتی شد ۴۰ جلد کتاب به این کمپین اهدا خواهد شد.»
در پوستری که به بهانه این کمپین و مراسم بزرگداشت محمدرضا رستمی طراحی شده، آمده است: «کتاب‌ها و کلمات، این دغدغه روزنامه‌نگاری بود که دلش می‌خواست جهان جای بهتری باشد. برای یادبود #رضا_رستمی، #کتاب_جای_گل بیاورید تا کتابخانه‌ای شود برای مردم شهرش و کودکانشان که پا روی شانه کتاب‌ها بگذارند و قد بکشند تا آرزوی رضا رستمی لااقل کمی رنگ واقعیت به خود بگیرد.»
مراسم بزرگداشت محمدرضا رستمی روز چهارشنبه ۱۲ آبان، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ، پردیس چارسو، برپا خواهد شد.